Dnia 22 kwietnia w MOK- u odbył się koncert " Polska piosenka jest dobra na wszystko", który zorganizowała nasza szkoła. Temu przedsięwzięciu patronował IPN. Podczas uroczystości zaprezentowano różnorodne piosenki polskie, od patriotycznych, po religijne, popularne i rozrywkowe. Wystąpili soliści: Wiktoria Maksymiuk - absolwentka Szkoły Podstawowej nr 9, Julita Maksymiuk oraz Helena Zalewska - uczennice SP9 oraz zespoły: uczniowie z klasy IA, B i C, Zespół "Wesołe nutki" z SP9 oraz gość specjalny

Chór Dziecięco - Młodzieżowy Our Music z Parafii Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Ponadto został rozstrzygnięty konkurs piosenki patriotycznej: I miejsce zajęła Antonina Zmyślona, II miejsce   Wiktoria Kuczyńska III miejsce Karolina Kowalska. Nagrody ufundował IPN oddział w Olsztynie, a wręczyła je pani Wioleta Wróbel. Piosenkę patriotyczną “To jest mój kraj” wykonały dziewczynki z Przedszkola nr 1. Natomiast pani Barbara Jankowska ogłosiła wyniki konkursu piosenki rozrywkowej, popularnej. W tej kategorii wyróżniono: Helenę Zalewską, Antoninę Zmyśloną oraz Karolinę Kowalską. Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za udział w koncercie i piękne, niezwykle kreatywne i niezapomniane wykonania piosenek.