Gdańsk, 2021-09-30

Informacja prasowa

Spotkaj się z niemieckim w Gdańsku

„Spotkaj się z niemieckim w …..” to cykl imprez plenerowych dedykowanych wszystkim zainteresowanym nauką języka niemieckiego i nie tylko. Spotkania będą się odbywały w 8 miastach w Polsce od 20. do 30. września. Cykl imprez jest częścią kampanii „Język Twojej Pasji” reklamującej język niemiecki. W Gdańsku wydarzenie odbywa się 30. września na parkingu przy Filharmonii Bałtyckiej.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy uczeń indywidualnie lub cała klasa, która lubi uczyć się języka niemieckiego i jest zainteresowana kulturą niemieckojęzycznego obszaru językowego. Organizatorzy chcą odczarować mit trudnego i nieprzystępnego języka. Pokazać, że nauka niemieckiego wcale nie jest nudna, a przede wszystkim niesie z sobą konkretne korzyści w przyszłości.

Niemiecki da się lubić

Na przebój wydarzenia zapowiada się kiosk przeniesiony żywcem z Niemiec, gdzie będzie można zaopatrzyć się w lubiane i znane artykuły produkowane w Niemczech np.: misie Haribo. W rolę sprzedawcy wcielą się niemieckojęzyczni pracownicy Instytutu. „Dla uczniów to niepowtarzalna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności językowe a walutą będzie tym razem nie euro lub złoty, ale punkty za poprawnie rozwiązane zadania oczywiście związane z niemieckim. Na pewno nie będzie to szkolny test. Na imprezie „Spotkaj się z niemieckim” liczy się przede wszystkim dobra zabawa” – wyjaśnia Karin Ende, dyrektorka działu językowego Goethe Institut w Warszawie.

Opiekunowie lub rodzice będą mogli w tym czasie zapoznać się z ofertą językową Instytutu, porozmawiać z jego pracownikami.

Pokaz magii, muzyka na żywo i co jeszcze?

Nie zabraknie też znanych i lubianych postaci ze świata kultury, które podzielą się swoimi doświadczeniami z nauką języka niemieckiego. W programie przewidziany jest występ popularnego magika Piotra Szumnego, którego początki kariery zawodowej są związane właśnie z Niemcami.

Moja przygoda z niemieckim rozpoczęła się, gdy od znajomego odkupiłem niemieckojęzyczną książkę o iluzji znając tylko trzy słowa JA, DANKE I BITTE, a miałem wówczas już lat 18. Tak bardzo pragnąłem poznać jej treść, że sam słówko po słówku przy pomocy słownika zacząłem ją mozolnie tłumaczyć. W pewnym momencie zauważyłem, że nauka języka niemieckiego stała się moją pasją i trwa ona do dzisiaj. Ta fascynacja nie tylko przynosi mi wiele radości i satysfakcji, ale również przydaje mi się w życiu prywatnym i zawodowym, a to że będę mógł o niej opowiedzieć na imprezach „Spotkaj się z niemieckim” jest dla mnie ukoronowaniem tej niekończącej się przygody z językiem niemieckim" - mówi Piotr Szumny.

Te i inne doświadczenia mają zachęcić uczniów do rozpoczęcia lub dalszej nauki niemieckiego
w przyszłości. – „W programie jest jeszcze kilka mocnych punktów. By je poznać trzeba się pofatygować na miejsce” – dodaje Karin Ende.

Impreza odbywa się w godzinach 15.00-18.00. Wstęp wolny. Grupy szkolne wejście po wysłaniu zgłoszenia do wyczerpania limitu miejsc. Link do rejestracji: Goethe-Institut Warschau (etermin.net)

Zdjęcia: Copyright Goethe Institut