Mamy kota na punkcie mleka” to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka realizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Uczniowie poprzez zabawę zdobywają wiedzę z zakresu zdrowego żywienia oraz kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Uczniowie dowiadują się dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Dodatkowo zdobywają wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia.

Polska Izba Mleka z myślą o najmłodszych przygotowała animowany spot. Atrakcyjna forma filmiku ma zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania, pokazać im dobroczynne właściwości odżywcze i zdrowotne mleka i jego przetworów. Najmłodsi z pewnością zapamiętają mleczny rytmiczny wierszyk z historyjki Kota Mleczysława.

Brak opisu. Brak opisu. Brak opisu.