Lekkoatletyka dla każdego! realizowana jest
w naszej szkole od 2016 roku. Program obejmuje ponad 600 grup treningowych w całej Polsce.

W naszej szkole zajęcia prowadzone są 
w grupie wiekowej 1 - 4 klasa.

     
  

  Główne założenia programu Lekkoatletyka dla każdego! to:

- popularyzacja i upowszechnianie lekkiej atletyki,

- stworzenie atrakcyjnej oferty dotyczącej organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży pochodzących z różnych środowisk,

- opracowanie spójnego modelu procesu szkoleniowego zgodnego z wytycznymi federacji lekkoatletycznych IAAF i EA,

- przygotowanie ogólnopolskiego systemu diagnozy, selekcji i naboru oraz identyfikacji talentów w szkoleniu młodzieży,

- budowanie ścieżki rozwoju kariery lekkoatletycznej stanowiącej podstawę nowej struktury organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce

 
  Lekkoatletyka dla każdego! to wyjątkowa propozycja dla wszystkich grup wiekowych: 
Dzieciom z młodszych klas szkoły podstawowej proponujemy lekkoatletyczne zajęcia ruchowe. Trenerzy współpracujący z najmłodszymi uczestnikami programu LDK! prowadzą zajęcia dwa razy w tygodniu,w trakcie których dzieci w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Zarówno sprzęt, jak i proponowane ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka. Zasada zespołowości pozwala każdemu dziecku czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki. Prowadzonym zajęciom często przyglądają się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, dzięki czemu mają okazję inspirować się i korzystać z wiedzy trenerów o tym, jak przeprowadzić ciekawe zajęcia z wykorzystaniem sprzętu LDK! 
 
     Lekkoatletyka dla każdego! w naszej szkole: 

 

Brak opisu. Brak opisu. Brak opisu.
Brak opisu.  Brak opisu. Brak opisu.